HUDEBNÍ OBOR

Charakteristika hudebního oboru
Hudební obor v základním uměleckém vzdělávání umožňuje žákovi prostřednictvím soustavného vzdělávání, aktivní a poučené interpretace, vlastní tvorby, poznávání hudební kultury a osvojením si základních teoretických znalostí využívat hudbu jako prostředek vzájemné komunikace i osobního uměleckého sdělení.

Vzdělávací obsah hudebního oboru je členěn do dvou vzájemně provázaných oblastí:
Hudební interpretace a tvorba a Recepce a reflexe hudby.

• V oblasti Hudební interpretace a tvorba je žákovi umožněno osvojit si hru na nástroj příp. sborový zpěv. Žák získává elementární hudební návyky a dovednosti a následně je rozvíjí nejen jako sólista, ale i jako spoluhráč v komorní a souborové hře nebo ve sborovém zpěvu. Vzdělávací oblast Hudební interpretace a tvorba se v základním uměleckém vzdělávání realizuje v podobě individuální výuky (např. sólová hra na nástroj) a v podobě kolektivní výuky (např. hra v souboru, pěvecký sbor, komorní hra).

• Vzdělávací oblast Recepce a reflexe hudby umožňuje žákovi orientovat se ve světě hudby, využívat a přenášet zkušenosti, dovednosti a vědomosti získané z praktických činností  do vnímání hudby, prostřednictvím aktivního poslechu pak poučeněji interpretovat hudební dílo a kriticky je hodnotit. Realizace vzdělávacího obsahu této oblasti předpokládá činnostní pojetí výuky. Cílem je vychovat poučeného interpreta a posluchače schopného propojit hudební teorii s praxí a hlouběji tak prožít hudbu. Vzdělávací obsah oblasti Recepce a reflexe hudby se realizuje především v podobě kolektivní výuky v předmětu hudební nauka.

Vzdělávací obsah hudebního oboru je dále specifikován v jednotlivých vzdělávacích zaměřeních, které škola nabízí:

• Hra na klavír
  • Hra na elektrobické klávesové nástroje
  • Hra na housle
  • Hra na violu
  • Hra na violoncello
  • Hra na kontrabas
  • Hra na zobcovou flétnu
  • Hra na příčnou flétnu
  • Hra na klarinet
  • Hra na soxofon
  • Hra na trubku
  • Hra na baskřídlovku
  • Hra na kytaru
  • Hra na elektrickou kytaru
  • Hra na basovou kytaru
  • Hra na akordeon
  • Hra na cimbál
  • Hra na bicí nástroje
  • Sborový zpěv

Povinně volitelné vyučovací předměty (kelektivní výuka):

• Souborová hra (cimbálová muzika, instrumentální soubor, Kytarový soubor)
  • Komorní hra
  • Sborový zpěv

Výpis: Aktualit

Informace k zahájení školního roku 2018/2019

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

Zveřejnění výsledků přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 bude uveřejněno do 31.7.2018

Den hudby v Uh. Ostrohu

Den hudby v Uh. Ostrohu24. června 2018 v 15:00 hod. park na Předměstí v Uherském Ostroh

Den hudby v Hluku

Den hudby v Hluku21. června 2018 v 18:00 hod. park před tvrzí Hluk

Absolventský koncert - Hluk

Absolventský koncert - Hluk 12.6.2018 v 18:00 hod. kino sál ZUŠ Hluk

Absolventský koncert - Uh. Ostroh

Absolventský koncert - Uh. Ostroh5.6.2018 v 17:00 hod. koncertní sál zámku Uh. Ostroh

Vidíme, slyšíme ...

Vidíme, slyšíme ...Vernisáž žákovských prací výtvarného oboru, čtvrtek 24.5.2018 v 17.00 hod. v rámci celostátní happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open 2018.