O ŠKOLE

ZUŠ nabízí základní umělecké vzdělání v oborech hudební, výtvarný a taneční. Cílem je vzdělávat a vychovávat budoucí posluchače a návštěvníky kulturních akcí, tedy vychovávat studenty lásce k hudbě a umění, zušlechťovat a formovat osobnost žáka, vybavovat žáky dovednostmi pro uplatnění v různých souborových seskupeních různých žánrů, ale také připravovat zájemce o studium na středních uměleckých školách, nebo pedagogických fakultách.

Sídlo školy je v Uherské Ostrohu  a  další místa poskytovaného vzdělávíní v  Hluku a Ostrožské Lhotě. ZUŠ disponuje  celou  řadou  kvalitních  učebních  pomůcek  a  základním  inventářem  hudebních nástrojů,  které  si  mohou  žáci  za  úplatu  na dobu určitou pronajmout.  Učební  pomůcky  a  hudební nástroje  jsou  postupně  obměňovány  a  doplňovány  podle  požadavků  jednotlivých  učitelů.  Každý nástroj má svůj rozsáhlý notový archiv, který je též průběžně doplňován a rozšiřován. Prostory  hlavní budovy  jsou  monitorovány  kamerovým  systémem.

Kolektiv pedagogického sboru je kvalifikovaný a stabilní. Tvoří ho absolventi konzervatoří, vysokých uměleckých škol a pedagogických fakult. Někteří vyučující souběžně působí jako aktivní umělci (například jako sólisté nebo hráči v různých hudebních seskupeních nejrůznějších žánrů). Věkově je pedagogický sbor vyvážený s velmi dobrými pracovními vztahy.

Organizace výuky

Přípravné studium I. stupně

• přípravné studium I. stupně je určeno pro žáky od 5 let věku

• přípravné studium ke vzdělávání v základním studiu I. stupně má nejvýše 2 ročníky